چگونه تجسم خلاق داشته باشیم؟

چگونه تجسم خلاق داشته باشیم؟
5
(3)

چگونه تجسم خلاق داشته باشیم؟

۱- تأییدات مثبت روزانه

تأیید یک بیانیه ساده است. و می تواند باورهای قبلی شما را به مرور زمان تغییر دهد. و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.
بدیهی است که تأییدها باید مثبت باشند.تأیید، یک تکرار و گفتار است، با این حال این تأییدات می توانند ضمانت های شنیداری را نیز شامل شود.
نمونه ای از تأییدات روزمره این است که در مقابل آینه بایستید و به خودتان بگوئید” من عاشق و لایق داشتن یک شغل عالی هستم ” و ” خوشبختی در وجود من است “

قانون جذب بر این اساس است که افکار و انرژی های شما توسط جهان شناخته شده است.به همین دلیل است که اگر شما بتوانید تأثیرات مثبت و انرژی را در جهان بیابید، جهان نیز به آن پاسخ خواهد داد.
تکرار در این رویه نقش مهمی در تجسم خلاق شما ایفا می کند و هر چه بیشتر به خودتان بگوئید و به خود انرژی مثبت دهید،
این امر در شما نهادینه خواهد شد و در زندگی شما بیشتر از پیش ظاهر خواهد شد.

برای اینکه از تأییدات روزانه بیشتر بهره مند شوید، این تأییدات را در ابتدا یا انتهای روز به صورت مرتب نوشته و آنها را به صورت یک مجله که شامل قدردانی هایی که دوست دارید، شود و سعی کنید آنها را هر روزه تکرار کنید تا در شما نهادینه شود.

۲- مدیتیشن و مراقبه

مدیتیشن یک تکنیک تجسم عالی است زیرا، هنگام تجسم، ذهن شما بسیار روشن است و هنگامی که شما تفکر می کنید، ناخودآگاه و به بی اختیار یک شروع برای دسترسی به درون و وجود خواهید گرفت و آن موقع است که می توانید بر خود و اهداف و آرمان های خود تمرکز کنید.فضای به وجود آمده در این هنگام، یک فضای شاد و مثبت است که دارای انرژی مثبت خواهد بود.
پس مدیتیشن یک ابزار تجسم عالی است، که می توانید از آن به صورت روزانه استفاده کنید.

۳- سپاسگزاری

مجله ای از قدردانی و سپاسگزاری، یک ابزار تجسم خلاق عالی است که می تواند در رسیدن به موفقیت و اهداف به شما کمک کند و در عین حال ذهنیت شما را به سمت مثبت بودن بکشاند.
هر شب قبل از خواب، ۵ الی ۱۰ دقیقه را به امر سپاسگزار بودن تخصیص دهید.
انجام این کار باعث می شود شما مثبت اندیشی را به مرور زمان در خود نهادینه کنید و همیشه سعی خواهید کرد که بر روی چیزهای خوب و مثبت در زندگی متمرکز شوید.

با تمرکز بر روی چیزهای خوب و ایجاد تجربه های شاد و احساس خوشبختی باعث می شود به آینده خود امیدوار شوید و این امیدواری به شما کمک می کند که آینده خود را به صورت مثبت و معناداری تجسم کنید.
به عبارت دیگر، بازتاب چیزهای خوب، باور شما را افزایش می دهد و در شما این حس به وجود می آید که شما سزاوار بهترین ها و شایسته رسیدن به اهداف خود هستید. چگونه تجسم خلاق داشته باشیم؟

 

موفقیت را تجسم کنید

تجسم موفقیت، انرژی زیادی به آدم می‌دهد. این کاری است که افراد موفق قبل از دنبال‌کردن اهداف‌شان، مرتب آن را تکرار می‌کنند. خیلی‌ از آنها قبل از اینکه برای رسیدن به هدف‌شان کاری کنند، نحوه‌ی رسیدن به موفقیت را با جزئیاتِ دقیق تجسم می‌کنند. تجسم موفقیت اگر به‌درستی انجام شود، ممکن است نتایج قابل‌توجهی داشته باشد.

 

قدم اول: مسیر رسیدن به موفقیت را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید؛

قدم دوم: حالا برای هر بخشِ کوچک‌شده، هدفی تعیین کنید.

مثلا کسی که آرزو دارد وکیل یا قاضی مشهوری شود، باید اول مدرسه‌اش را با موفقیت به‌پایان برساند (بخش ۱)، بعد وارد دانشگاه شود (بخش ۲) و به همین ترتیب بخش‌های دیگری در نظر بگیرد. حالا می‌تواند برای موفقیت در مدرسه هم، برای خودش اهدافی در نظر بگیرد؛

قدم سوم: برای موفقیت در هدف اولین بخش، شروع به تجسم کنید.

یادتان باشد باید همه‌چیز را با جزئیات در ذهن خود بیاورید. فقط به این بسنده نکنید که خودتان را در حال موفقیت تصور کنید، بلکه همه‌چیز را تجسم کنید، مثلا ببینید آدم‌های دوروبرتان چه واکنشی از خود نشان می‌دهند. سعی کنید موفقیت را با تمام گوشت و پوست و استخوان خودتان احساس کنید. همه‌ی اتفاقات را از ابتدا تا انتها تصور کنید؛

قدم چهارم: می‌توانید برای هر هدف ۱۰ دقیقه یا بیشتر وقت بگذارید و آن را در ذهن‌تان مجسم کنید. وقتی تجسم هدفی تمام شد، به‌سراغ هدف بعدی بروید.

 

ترجمه و گردآوری: هیات تحریریه راز تیوان

این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *