8 نکته مهم و ضروری برای رسیدن به اهداف کدامند؟

5
(6)

اگر هدف گذاری کردید ولی به اهداف خودتان نرسیدید،لازم است به نکات مهم و حیاتی برای اینکه بتوانید به اهداف و خواسته های خودتان در زندگی برسید توجه نشان دهید
هدفی که در آن هیچ کاری برای رسیدن به آن انجام نمی دهید رویا باقی می ماند یا به پشیمانی تبدیل می شود.
برای دستیابی به اهداف و به دست آوردن نتایج مورد نظر، اقدام لازم است. 
در اینجا نکات کلیدی من برای اقدام موفقیت آمیز برای دستیابی به اهداف خود آورده شده است :

بهانه ها را حذف کنید

اگر به دنبال دلیلی برای به تاخیر انداختن اقدام هستید،همیشه می توانید آن را پیدا کنید. این بهانه ها از طرف شماست که می ترسد شکست بخورد. افراد موفق این صداها را نادیده می گیرند و غوطه ور می شوند و به کار می پردازند – و شما هم می توانید!

منتظر لحظه “کامل” نباش”

زمان مناسبی برای شروع کار برای رسیدن به هدفتان وجود ندارد. همیشه اتفاقی در زندگی‌تان می‌افتد که در مسیر “عالی” قرار می‌گیرد.کار، خانواده، سلامتی شما. بهترین زمان برای دستیابی به اهداف خود برای موفقیت همین الان است.

هدف خود را تجسم کنید

تجسّم یکی از ابزارهای موفقیت و روشی فوق العاده برای حفظ اهداف شما در ذهن شماست.اگر هر روز چند دقیقه وقت بگذارید و بر روی هدف خود تمرکز کنید.و به وضوح تصور کنید که پس از رسیدن به اهدافتان چه وضعیت چگونه خواهد بود و چه حسّی در زندگی خواهید داشت.و از اینکه چقدر راحت تر روی اولویت های اصلی خود متمرکز می شوید شگفت زده خواهید شد.

اهداف خود را بنویسید

نوشتن هدف خود با جزئیات هر چه بیشتر به ضمیر ناخودآگاه شما چیزی می دهد تا روی آن کار کند. شناسایی افراد، منابع، فرصت هایی که به شما در دستیابی به اهدافتان در زمانی که در مسیرتان ظاهر می شوند، را برای شما آسان تر می کند.
مطالعه هاروارد در مورد قدرت تمرینات هدف گذاری نشان داد افرادی که اهداف خود را یادداشت می کنند. اهداف خود را اعلام عمومی می کنند. و خود را در برابر شخص دیگری مسئول می دانند.در مقایسه با افرادی که فقط برای خود هدف داشته اند،به   76 درصد از اهداف خود دست یافته اند.(گروه دوم تنها در 43 درصدبه اهداف خود دست یافتند.)

از سیستم پشتیبانی استفاده کنید

افراد دیگر شما را در قبال اهدافتان مسئول می دانند. و به شما کمک می کنند تا در فرصت هایی که ممکن است حتی از آنها اطلاعی نداشته نباشید، عمل کنید. بعلاوه، به سادگی مدیریت زمان خوبی است که وظایفی را که شما را از منطقه نبوغ خود خارج می کند و تمرکز و انرژی شما را تخلیه می کند، به دیگران بسپارید.

اولین قدم را بردارید

برای رسیدن به اهدافتان، مهم ترین عامل این است که اقدام کنید. این ممکن است شما را ملزم کند که از منطقه آسایش خود خارج شوید، با ترس های خود روبرو شوید، رفتارهای جدیدی اتخاذ کنید و یک برنامه عملی ایجاد کنید که راه رو به جلو را نشان دهد. اما هر قدمی که برمی دارید شما را به رویاهایتان نزدیکتر می کند.

شکست رو به جلو

ترس از شکست،شما را از حرکت به سمت هدف تان باز می دارد.اما هر داستان موفقیتی یک شکست دارد! هنگام دستیابی به اهداف بزرگ، مقداری شکست اجتناب ناپذیر است. قرار نیست اولین بار همه چیز را درست انجام دهید.در طول مسیر اشتباه خواهید کرد، اما اشتباه کردن راهی است که یاد خواهید گرفت!

قانون 5

قانون 5 یکی از اصول موفقیت مورد علاقه من برای افزایش بهره وری است تا بتوانید به اهداف خود برسید.

در این جا نحوه عملکرد آن آمده است:
مرحله 1: هر روز صبح پنج کار خاص را که در آن روز انجام خواهید داد تا به هدف خود نزدیکتر شوید، شناسایی کنید.
مرحله 2: خود را به انجام آن پنج کار متعهد کنید! آنها را اولویت اصلی خود قرار دهید. تا زمانی که هر پنج مورد را از لیست            خود خارج نکنید، روز شما تمام نمی شود.

  قانون 5 برای تعیین هدف SMART حیاتی است و تضمین می کند که هر روز بیشتر به دست آورید. فقط مطمئن شوید که مدیریت زمان را خوب تمرین کنید و اهدافی را انتخاب کنید که به اندازه کافی کوچک و متمرکز باشند تا بتوانید همه آنها را در یک روز بدون خسته کردن به انجام برسانید. شتاب حذف هر یک از موارد از لیست چیزی است که شما را به جلو نگه می دارد.

 

منبع:

ترجمه و نویسنده: هیات تحریریه راز تیوان -علی عباسی

این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد آرا: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *