تئوری جوهر در آب چه می گوید؟

5
(6)

تئوری جوهر در آب، يک قانون است

براي اولين بار ايده ” تئوری جوهر در آب ” ، درست زماني به ذهنم خطور کرد،که مدتي پيش داشتم يک نوع دارويي که به شکل قرص کربن قابل حل در آب که پزشکم تجويز کرده بود. با يک قاشق در داخل ليوان آب بهم مي‌زدم .و آب پارچي که در کنارم بود به آن اضافه مي‌کردم .در این حواسم پرت شد و پرنده افکارم مثل هميشه سراسيمه و پريشان به ناکجاآباد پرکشيد. و در لابه لاي نشخوارهاي ذهني خود، دنبال چرايي و چگونگي اين مشکل و بيماري که برايم عارض شده بود، مي‌گشتم. که يک لحظه متوجه سرريز شدن آب ليوان که قرص زغال در آن حل شده بود. و دقيقاً زماني بود که ديگر اثري از ذرات معلّق سياه رنگ قرص در داخل ليوان آب، بعنوان دارو نبود. و فقط آب زلالي بود که از پارچ ريخته شده بود، شدم. 

بنابراین من این موضوع را تئوری جوهر در آب می نامم و ایده ای شد برای نگارش ” کتاب تئوری جوهر در آب و جذب سلامتی “. در ادامه به این موضوع بپردازیم که اصلا تئوری جوهر در آب چه می گوید؟

تئوری جوهر در آب چه مي‌گويد؟

بيايد باهم يک آزمايش خيلي ساده، امّا مهم و تأثير گذار را با هم مرور کنيم.
مواد و وسايل لازم: براي اين آزمايش ? ليوان آب و مقداري جوهر (مرکب) سياه رنگ – يک پارچ يا بطري آب زلال، لازم داريم.
اشتباه نکنيد، آزمايش علوم پايه پنجم دوره دبستان نيست! صبور باشيد.

يکي دو قطره از جوهر را در داخل آب ليوان بريزيد. و آن را به هم بزنيد هرچه بيشتر اين کار را ادامه بدهيد.خواهيد ديد که آب ليوان رفته رفته کدرترمی شود و به رنگ سياه در مي‌آيد.در ادامه اگر آب پارچ يا بطري را بر روي آب اين ليوان بريزيم. تا جايي که سرريز شود، و اين کار را تا زماني ادامه بدهيم که آب کدر و سياه رنگ ليوان کاملاً سرريز شود و جاي آن را آب زلال وشفاف بگيرد. مي‌دانم خيلي ساده و کودکانه به نظر مي‌رسد.که البته مي‌توان گفت، دقيقاً اهمّيت اين موضوع در ساده بودن آن است.

در تئوری جوهر در آب ، آب نماد سلامتی و جوهر نماد بیماری

بنابراين اگر «آب» پارچ را نماد(سلامتي، روشنايي، افکار مثبت، فضايل اخلاقي، کلمات مثبت، عشق و محبت، بخشش، شادي، رهايي، راه حل، احساس و عواطف مثبت و خوشايند، خواسته ها)و به طور کلي ريختن آب زلال را، توجه به خواسته‌ها واهداف خوددر نظر بگيريم؛ و «آب ليوان» را بعنوان جسم و جان خودمان.
«جوهرسياه» را به عنوان نماد بيماري، تاريکي، موانع و مشکلات، افکار منفي، رذايل اخلاقي، کلمات منفي، تنفر و انزجار، کينه و کدورت، غم و غصه، وابستگي، احساس و عواطف منفي و ناخوشايند، ناخواسته‌ها و به طورکلي به هم زدن آب سياه داخل ليوان را توجه به ناخواسته‌هاي خود درنظر بگيريم.
بنابراين صرف نظر از اينکه الان در چه شرايطي هستيم و با چه مسائل و مشکلاتي در زندگي روبرو بوديم و هستيم. مي‌توانيم با استفاده از قدرت افکار و باورهاي مثبت و سازنده و توجه و تمرکز به خواسته‌هاي خودمان شرايط را بر وفق مراد خود کنيم و بر همه مشکلات و مسائل پيش رو غلبه کنيم يک زندگي خوب و عالي، شادي و سلامتي وسرشار از موفقيت را در همه جنبه‌هاي زندگي براي خودمان خلق کنيم.

بنابراين

تئوری جوهر در آب مي‌گويد:

در زندگي، هميشه به خواسته‌ها توجه کنيم، نه به ناخواسته‌هاي خود،
صرفا به  احساسات خوشايند توجه کنيم، نه احساسات ناخوشايند،
فقط به راه حل‌ها فکر کنيم، نه به موانع و مشکلات،
به پول و ثروت توجه کنيم، نه فقر و تنگدستي،
همواره به عشق فکر کنيم، نه به تنفر،
به موفّقيت فکر کنيم نه به شکست و ناکامي،
مثبت انديش باشيم، نه منفي باف،
همیشه به  سلامتي بينديشيم، نه بيماري،
به خدا توجّه کنيم، نه شيطان.

و اينکه وضعيت لحظه‌اي مطلوب مي‌شود که انسان با آن از سر سازگاري در آيد، با شرايط سخت و ناخوشايند جنگ نکنيد!
همه آنچه که در قالب اين تئوري گفته مي‌شود، بيانگر يک قانون جهان شمول و تخطي ناپذير است که هميشه و در همه حال در زندگي جاري است و دانسته يا ندانسته، در طول زندگي ازآن استفاده مي‌کنيم و آن « قانون جذب» است.

 

منبع: کتاب تئوری جوهر در آب و جذب سلامتی نویسنده: علی عباسی

ترجمه و نویسنده: هیات تحریریه راز تیوان – علی عباسی

 

34% -
جدید
99,000 تومان

این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد آرا: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *